iInformation

Det koster kun 250 kr. om året at stå på ventelisten.

Dette beløb giver dig mulighed for at tilføje et ubegrænset antal boliger hos de selskaber, som DAB administrerer.

Ønsker du at skive dig op til den interne venteliste i det selskab hvor du bor, er prisen ligeledes kun 250 kr. om året.

* Hvis du ønsker at være skrevet op på både almindelige venteliste og den interne venteliste er den samlede årlige pris 500 kr.

Derfor skal du bo alment Ok, jeg har forstået

Mange af Klosterparkens boliger har en smuk udsigt over fjorden.

I afdeling Klosterparken er der godkendt en fysisk helhedsplan, som bl.a. omfatter renovering af klimaskærm, ombygning af køkken og bad samt etablering af tilgængelighedsboliger.

Projektet forventes at gå i gang i løbet af efteråret 2025, og tager ca. 3 år. Der er en huslejestigning forbundet med projektet, der varierer afhængig af boligens størrelse, men som er på ca. 30% eks. forbrug. Stigningen indekseres årligt med 1,5%.

Ønskes yderligere information kan dette findes på DAB’s hjemmeside.

Bebyggelsen ligger i smukke grønne områder nær Kalundborg centrum og butikkerne i hovedgaden samt gymnasium og kultur- og idrætsfaciliteter.

Klosterparken er opført som etagehuse i røde sten.

Til boligerne er der altan.

I bebyggelsen er der fællesvaskeri og legeplads.

Læs mere om Klosterparken
Skjul Se boliger du kan skrives op til
Skjul Se placering på kort