DAB-Lejerbo logo
  • Udgivelser
  • Jobs
  • Erhverv
  • Kontakt
  • Om os
  • Find bolig
  • At bo alment
  • Min side
  • Min side
  • Gemte boligønsker 0

Du bruger en ældre version af Internet Explorer, så siden ikke fungerer optimalt. Du bør opgradere din browser til den nyeste version af Internet Explorer eller benytte en anden browser som feks Google Chrome. Læs mere her

  • Her er du:
  • Forside
  • Aktuelt
  • Nyheder
  • Åbent hus i Esbjerg er aflyst
Tilbage 13.03.2020

Åbent hus i Esbjerg er aflyst

30 nye boliger på Niels Lambertsens Vej i det nordlige Esbjerg står klar til indflytning den 1. april 2020.

De nye boliger ligger tæt på indkøbsmuligheder, sportsfaciliteter og grønne områder.

Tekst: Julie Grothen

Det planlagte åbent hus på Niels Lambertsens Vej 10, 6705 Esbjerg Ø er aflyst på grund af situationen med corona-virus i Danmark. 

Hvis du ønsker at se boligen, kan der dog stadig laves en individuel aftale - ring til os på 77 32 00 00 eller skriv på servicecenter@dabbolig.dk.

 

To- og trerums boliger

Alle boligerne er forsynet med store vinduespartier – så der kommer rigtig meget lys ind. Her er store stuer og værelser, og fra de øverste boliger har du en fantastisk udsigt over Esbjerg. Der er tale om to- og trerums boliger fra 80 til 115 kvadratmeter.

Bebyggelsen, som er en del af Boligforeningen Fremad, har elevator, og der er tilknyttet 26 parkeringspladser, foruden en stor overdækket cykelparkering. I stueetagen vil der blive etableret en Fakta og på grunden er der etableret en OK tank – med vaskehal.

Boligerne på Niels Lambertsens Vej ligger ved hjørnet af Strandby Kirkevej og Kvaglundvej, blot 2,4 kilometer fra Torvet i Esbjerg – og tæt på indkøbsmuligheder, sportsfaciliteter og grønne områder.

Læs mere om afdelingen her

Næste nyhed

”Jeg er aldrig utryg – her er lys og liv”

Forrige nyhed

"Vi prøver at holde os lidt væk"

Hurtig vej til ...

  • Find bolig
  • Når du flytter ind og ud
  • Kontakt
  • Persondatapolitik
  • Whistleblowerordningen
  • Tilgængelighedserklæring
Log ind på
Min side

DAB tager forbehold for oversættelsen ikke er korrekt