DAB logo
  • Udgivelser
  • Jobs
  • Strategi
  • Erhverv
  • Kontakt
  • Om os
  • Find bolig
  • At bo alment
  • Min side
  • Gemte boligønsker 0

Du bruger en ældre version af Internet Explorer, så siden ikke fungerer optimalt. Du bør opgradere din browser til den nyeste version af Internet Explorer eller benytte en anden browser som feks Google Chrome. Læs mere her

  • Her er du:
  • Forside
  • Aktuelt
  • Nyheder
  • Almene Boligdage og Almene Fagpriser afholdes i 2021
Tilbage 17.04.2020

Almene Boligdage og Almene Fagpriser afholdes i 2021

Udviklingen af corona-situationen får også betydning for Almene Boligdage og Almene Fagpriser.

Tekst: Julie Grothen

BL’s bestyrelse har besluttet, at Almene Boligdage udskydes til 2021. Samtidig er det besluttet også at udskyde Almene Fagpriser, som uddeles på Almene Boligdage.

Almene Boligdage skulle være afholdt den 11.-12. september 2020 i Bella Center København med mere end 1.200 deltagere samlet for at fejre den almene sektor. BL arbejder nu på at få en ny dato for Almene Boligdage 2021 på plads, og den nye bliver meldt ud, så snart den er faldet på plads.

Tilmeldinger vil ikke blive overført til 2021. Det betyder, at man skal tilmelde sig på ny, når tilmeldingen igen åbner.

Du kan holde dig opdateret om Almene Boligdage 2021 på almeneboligdage.dk, via nyhedsbreve og BL’s andre platforme. Har du spørgsmål, så skriv til almeneboligdage@bl.dk.

Næste nyhed

Midlertidige regler for møder i beboerdemokratiet

Forrige nyhed

Beboerdemokrater spredte glæde i boligafdeling og på plejehjem

Spørg os

  • Vi kan desværre ikke finde et svar til dig.

    Forsøg at formulere dit spørgsmål anderledes, eller kontakt os

  • Se flere svar

Kontakt

  • Frederiksberg
  • Esbjerg
  • Ishøj
  • Skælskør
  • Varde
  • Rødovre
Vis vej

Adresse:

Der er ingen tilgængelige oplysninger om kontoret

Kontakt

Hurtig vej til ...

  • Find bolig
  • Når du flytter ind og ud
  • Kontakt
  • Persondatapolitik
  • Whistleblowerordningen
  • Tilgængelighedserklæring
Log ind på
Min side

DAB tager forbehold for oversættelsen ikke er korrekt